4 kroky k zahojení zlomeného srdce


4 kroky k zahojení zlomeného srdce

Zlomené srdce bolí jako každá jiná zlomenina. Je to emocionální bolest tak hluboká, že tělo může utrpět šok. Když tuto bolest prožíváte, jediné, co si přejete, je, aby zmizela. I když bych moc rád řekl něco jiného, na zlomené srdce neexistuje žádná náplast. Ačkoli to zní jako klišé, lékem na vyléčení této trýznivé bolesti je čas, neboť časem zmizí. Do té doby vám však může pomoct následování těchto několika tipů.

1.              Pláč: Po dobu několika prvních týdnů se budete cítit hrozně. Podle toho, jak moc jste emocionálně založení, budete mít možná pocit, že pláčete celé dny. Jen do toho. Ve vašem životě došlo k významné, bolestivé změně. Nemůžete očekávat, že pocítíte jen trochu smutku a že tento pocit jen tak vypnete. Prostě to není tak jednoduché. Dovolte si trochu truchlit pro vaši ztrátu. Ale ne moc dlouho! Zabývání se minulostí po příliš dlouhou dobu vám může jen ublížit. Viz pravidlo číslo čtyři.

2.              Promluvte si s někým blízkým: Vyplačte se na rameni někomu, kdo se zajímá o vás a vaše pocity. Toto je způsob, jak si vyčistit hlavu tím, že se s někým podělíte o své emoce. Nechte ho, ať naslouchá, utěší vás a nabídne vám radu. Nemusíte se nutně touto radou řídit, ale když se necháte utěšit, můžete se pak cítit lépe. Ujistěte se ale, že budete truchlit jen po nějakou dobu, protože se budete muset pohnout kupředu.

3.              Rozptylte se: Přiveďte si přátele, na kterých vám záleží, zpět do svého života. Možná vám váš vztah neumožňoval trávit čas s rodiči nebo sourozenci. Možná jste týdny nebyli v kontaktu s nejlepším přítelem. Obklopte se jimi. Skvělý způsob, jak přijít na jiné myšlenky, je dát do pořádku věci, které je třeba udělat kolem domu. Jděte si zacvičit. Ukliďte si šatník. Jděte se ven projít. Rozptýlení se je dobrým odrazovým můstkem pro další vykročení do života. To nás přivádí k pravidlu číslo čtyři.

4.              Podívejte se do budoucnosti, zapomeňte na minulost: Když už jste si povolili truchlit nad částí vašeho života, která je nyní minulostí, podívejte se dopředu! Je potřeba, abyste byli schopní začít psát novou kapitolu v knize vašeho života. Nyní, když jste opustili smutek a vztek, je čas pro naději a obnovu, které vám pomohou jít dál. Udělejte si čas pro sebe, poznejte sami sebe jako jednotlivce, nikoli jako součást páru. Doplňte svou duši tím, že se znova stanete sami sebou.

Následováním těchto někdy těžkých, ale nutných kroků, můžete začít léčit zlomené kusy vašeho srdce. Můžete se nejen stát zase celými, ale také kýmkoliv si přejete. Je to šance začít znovu, a jakmile začne bolest ustupovat, budete se na ni dívat jako na dobrou příležitost.