5 zajímavostí o skandální Modrý laguně


5 zajímavostí o skandální Modrý laguně

V roce 1980 natočil tehdy hvězdný režisér Randal Kleiser jeden ze svých dvou nejlepších filmů kariéry, a to skandální Modrou lagunu (tím druhým filmem byla neméně slavná Pomáda).

A o čem tento dnes již legendární film vypráví?

Hrdiny romantického příběhu jsou dvě děti, Richard a Emmelina, které ztroskotají společně s lodním kuchařem Paddym Buttonem na opuštěném tichomořském ostrově. Starý námořník sice zemře, ale předtím ještě naučí obě děti jak přežít. Naštěstí je ostrov plný ovoce a moře plné ryb. Roky plynou, oba malí trosečníci dospívají a jejich vztah se postupně mění v lásku, z níž se po čase narodí syn, který dostane jméno Paddy, po kuchaři Buttonovi.

Pár zajímavostí o filmu Modrá laguna

    1. Christopher Atkins Bomann (Richard) byl vybrán do filmu na castingu z více než 200 000 adeptů.

    2. Ve všech scénách obsahujících nahotu hrála místo Brooke Shields dablérka. V ostatních scénách měla Brooke přilepené vlasy k hrudníku, aby nebylo nic vidět.

    3. Christopher Atkins Bomann (Richard) má svoje přirozené vlasy rovné, ale aby měl ve filmů romantické vlasy tak mu je vždy před natáčením kulmovali.

    4. Původní dablérka Brooke Shields si zlomila záda a nahradila ji žena, která byla původně najata k trénování delfínů. Měla však tu správnou postavu, proto zastupovala Brooke ve scénách obsahujících nahoru.

    5. V původním režisérově záměru měly být obě dospívající postavy celý film nahé, což vyvolalo nesouhlas u většiny herců, včetně Brooke Shields, která byla první volbou pro roli Emmeline. Když Brooke zpočátku váhala, nabídli producenti hlavní role Diane Lane a Williemu Atkinsovi, kteří ale později odmítli. Natáčení mělo začít za pár dnů, takže zoufalý režisér souhlasil s tím, aby Brooke natočila film převážně oblečená a ve scénách obsahující nahotu se použila dablérka.

Film byl ve své době nesmírně skandální, a ikdyž se to dnes zdá skoro až úsměvné, tak by ve spoustě zemí označen jako porno a spousty kin ho odmítalo uvádět. Přesto se film stal obrovským hitem a měl i další dvě pokračování. Film si můžete připomenout v naší galerii