Zdravý sex zabraňuje nemocem


Zdravý sex zabraňuje nemocem

Existuje mnoho pozitivních souvislostí mezi láskou, sexem a zdravím. A to vyvolalo spoustu otázek …..Už jste někdy přemýšleli nad tím, jestli aktivní sexuální život může skutečně zmírnit bolest? Jsou sexuálně aktivní lidé méně náchylní k nachlazení a chřipkám? Je pravda, že lidé žijící v manželství žijí déle než lidé svobodní nebo rozvedení? Může aktivní sexuální život pomoci předcházet nemocem tím, že posiluje náš imunitní systém?

Znám odpovědi na tyto a jiné otázky, čtěte dál ….

Aktivní sexuální život stimuluje a omlazuje žlázový systém. Když se milujeme, štítná žláza, nadledvinky, prostata a varlata u mužů a vaječníky u žen důkladně pracují. Výsledkem je, že zamilovaní lidé vypadají a cítí se lépe. Aktivace sexuálního mozkového centra má léčivé účinky na jiná mozková centra. Každá buňka v těle je tímto posílena. Aktivní sexuální život posiluje náš imunitní systém. Vědci porovnávali nervová zakončení šťastných, milujících a sexuálně aktivních lidí s lidmi nešťastnými a sexuálně neuspokojenými. Zdá se, že velké množství buněk imunitního systému bylo shromážděno v blízkosti nervových zakončení u “šťastných” lidí. Podobná mikroskopická zkouška “nešťastných” a depresivních lidí neprokázaly žádné takové nahromadění imunitních buněk.

Vědci se domnívali, že nervová zakončení u “šťastné” skupiny uvolňovala neurotransmitery. To jsou chemické látky, jako například adrenalin a acetylcholin, které usnadňují přenos nervových zpráv. Vědci došli k závěru, že tyto neurotransmitery mohou přilákat a posílit různé imunitní buňky. Během sexu srdce bije dvakrát rychleji, pumpuje krev do pánve, prsou, bradavek a povrchu kůže, pomáhá zbavit se toxinů a přináší živiny. Také dýcháme dvakrát rychleji a přijímáme více kyslíku. Svaly jsou střídavě napjaté a uvolněné. Samozřejmě lidé, kteří jsou s milováním hotovi za deset a méně minut, z toho nebudou mít takový užitek.

Ale těm, kteří milováním tráví poklidnou hodinu nebo dvě, to může přinést značné výhody. Jen vy sami si můžete rozhodnout o úspěchu či neúspěchu vašeho sexuálního a milostného života, vašeho fyzického a duševního zdraví a téměř každého jiného aspektu vašeho života.